strukturapokládkavýhody a nevýhodynovinkyčlánkyfotogaleriekontakt

Aktuality

Tipy

Dřevo nebo laminát?
  1. malé děti = laminát
  2. chodíte dome bosi = dřevo
  3. domácí zvířátka = laminát
  4. vadí Vám hluk = dřevo

Struktura laminátové plovoucí podlahy

Laminátové podlahy se vyrábějí se ve třech třídách odolnosti, přičemž již nejnižší třída 32 je vhodná v domácnostech i do místností s vysokým stupněm zatížení, jako jsou např. kuchyně nebo haly.

 

Laminátové podlahy se vyrábí většinou ze tří vrstev. Nejdůležitější jsou vlastnosti nášlapné svrchní vrstvy. Nejčastěji bývá svrchní vrstva ošetřena různými metodami, které se u každého výrobce liší. Výrobci si tyto metody nechávají patentovat. Nášlapná vrstva je z potištěného papíru, který je napuštěný teplem tvrditelnými pryskyřicemi a překryta ochrannou vrstvou, která může mít libovolný vzor. Různé variace dekorů uspokojí každého od klasického dřevěného vzoru po nejrůznější variace barev, či imitace kamene. Čím kvalitnější je pryskyřice, tím vyšší je číslo udávající kvalitu. Proto při výběru plovoucí podlahy je dobré vybírat podle tohoto čísla a ne podle ceny.

 

Střední vrstva obvykle nese zámek systému nelepeného spoje a je ze speciální dřevovláknité HDF desky, čímž je dána velká tlaková pevnost hotové podlahy. Zámek se značně podílí na trvanlivosti plovoucí podlahy a určuje důležité vlastnosti jako pružnost a pevnost v tahu.

 

Spodní vrstva je takzvaná protitahová(balanční) a chrání plovoucí podlahu proti vlhkosti. Zajišťuje tvarovou stálost dílce plovoucí podlahy

All rights reserved @2011 podlahy-laminat.cz